Nasza drużyna po zdobyciu pierwszego miejsca w eliminacjach powiatowej licealiady w unihokeju dziewcząt awansowała do finału, który odbył się 11.04.2016r.


Pierwszy mecz rozegrałyśmy z IV LO. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, lecz to nasza okazała się lepsza. Pomimo braku Oli Mazur (atakująca) udało nam się wygrać mecz 2:1, co bardzo cieszy, ponieważ długo na tablicy wyników utrzymywał się remis. Dzięki doskonałej współpracy Oli Żarczyńskiej i Kingi Siuciak, na 30 sekund przed końcem wyszłyśmy ponownie na prowadzenie.

W drugim meczu zmierzyłyśmy się z ZS Pasłęk. Podeszłyśmy do meczu bardzo zestresowane, bowiem zawodniczki z tej drużyny przewyższały nas zdecydowanie techniką oraz były dość agresywne w obronie. Znalezienie odpowiedniej możliwości do strzału zajęło nam trochę czasu. Pierwszą bramkę (i jedyną w tym meczu) zdobyła Ola Mazur. Swój talent bramkarski pokazała Angelika Tatarewicz, która wybroniła kilkukrotnie bardzo precyzyjne strzały naszych rywalek. Duży wkład w wygranie tego meczu miała Magda Marcinkowska, Paula Tęcza oraz Justyna Nazarewicz, które w obronie były nie do przejścia.

W trzeciej odsłonie byłyśmy już pewne tego, że zostaniemy mistrzyniami, ale postanowiłyśmy dać z siebie wszystko i wygrać ten mecz. Z I LO miałyśmy okazję spotkać się podczas eliminacji. Wiedziałyśmy też, że tak łatwo nie będzie nam wygrać. W tym meczu współpraca wszystkich zawodniczek była bardzo widoczna i ważna. Każda z nas dała z siebie wszystko, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla naszej drużyny.

Wygrywając trzy mecze i tym samym zdobywając mistrzostwo powiatu, awansowałyśmy do finałów wojewódzkich.
Postawa każdej z zawodniczek zasługuje wyróżnienie. W imieniu pani Jolanty Kulas (opiekun zespołu), gratuluję i życzę (nam) powodzenia na finałach.

Skład drużyny:
Ola Żarczyńska (Ic), Kinga Siuciak (Id), Angelika Tatarewicz, Ala Pawłowska (IIa), Dominika Dziczek (IIb), Hania Krajnik (IIe), Magda Marcinkowska, Paula Tęcza (IIIa), Ola Mazur, Karolina Tabor (IIIc), Justyna Nazarewicz (IIIe)

Wyniki meczów:
II LO - IV LO 2:1
II LO - ZS PASŁĘK 1:0
II LO - I LO 2:0

 

Oprac. Karolina Tabor