Szkoła nocą jest pusta, cicha. Może troszkę tajemnicza a nawet smutna? Bo siłą jej istnienia, jej sercem i duszą, jej życiem są przede wszystkim uczniowie.
W piątkową noc -22 listopada 2019r. - korytarze szkolne „ożyły”. Klasa IE po gimnazjum wzięła udział w nocnych zajęciach pod czujnym okiem wychowawczyni Edyty Andruszewskiej i nauczyciela polonisty Bogusława Walewskiego.


Zajęcia rozpoczęły się od gry przypominającej podchody. Zabawę poprowadzili Aleksandra, Piotrek i Kacper z klasy IIF. Uczestnicy podzieleni zostali na 5 grup.

Każda z nich miała zadanie odszukać 10 karteczek z numerkami, które ukryte były na korytarzach szkolnych w bardzo nieoczekiwanych miejscach. Znalezioną kartkę z numerkiem należało zanieść do auli , tam oddać ją prowadzącym i wykonać przypisane do niej zadanie. Zadania były rozmaite np.: wymienić nazwiska uczniów klasy w porządku alfabetycznym, zapytać po angielsku o drogę, wymienić planety Układu Słonecznego, zrobić 10 pompek, rozwiązać działanie matematyczne, zatańczyć, zaśpiewać, zarecytować, przygotować krótki tekst reklamowy i wiele innych. Dla zespołu, który zebrał najwięcej kartek z numerami i wykonał najwięcej zadań czekała nagroda niespodzianka.
Zabawa trwała ponad godzinę i solidnie rozgrzała i zmęczyła uczestników. Potem chwila na odpoczynek, posiłek i film.
Zaraz po projekcji rozpoczął się drugi blok zabaw: trzy rundy gry Mafia. Następnie klasowy taniec znanej pewnie wszystkim Belgijki. Po skocznym tańcu chwila na odpoczynek. Odpoczywając, niektórzy grali na instrumentach. W ruch poszło pianino, ukulele. Niektórzy wykorzystali tablicę w auli do rozwiązania zadania z fizyki. Inni dyskutowali na różne tematy.
O 4.00 nad ranem ostania porcja filmowych doznań. Potem sprzątanie, pakowanie i powrót do domu.
Wracaliśmy zmęczeni ale zadowoleni. Zadowoleni z wspólnego przebywania, zabawy, życzliwości, śmiechu.

A szkoła nocą okazała się niezwykła...