14 listopada klasa 2c wraz z opiekunami - prof. Agnieszką Małek i Hanną Pietras wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Gdyni. Najpierw uczniowie zwiedzali Centrum Nauki Experyment w Gdyni i znajdujące się tam interaktywne wystawy Na wystawie AKCJA - CZŁOWIEK uczniowie zajrzeli w głąb ludzkiego ciała i przekonali się jak będą wyglądać w wieku 80 lat, na wystawie KIERUNEK ZDROWIE skorzystali m.in. z symulatora jazdy samochodem, który umożliwił weryfikację reakcji kierowcy pod wpływem alkoholu, a na wystawie NIEWIDOCZNE SIŁY udało się niektórym zgłębić prawa fizyki i podnieśc samochód jedną ręką.

W drugiej części wizyty w Experymencie uczniowie 2c mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej AEROSPACE. W trakcie tych zajęć poznawawali panujące na Księżycu warunki, wcieli się w rolę astronautów, podróżowali po różnych rejonach Księżyca i wykonywali zadania o różnym stopniu trudności.
Wejście na wystawę i gra edukacyjna była nagrodą, jaką zdobyła dla swoich uczniów Profesor Hanna Pietras za popularyzację nauki i oferty edukacyjnej CNE w Gdyni poprzez aktywny udział w Programie „Ambasador Experymentu“ w ubiegłym roku szkolnym. Po wizycie w EXperymencie na uczniów klasy 2c czekał jeszcze wyjątkowy spektakl „Lalka“ w Teatrze Muzycznym w Gdyni.