Czas od 2 września szybko mija, jednak to nie sprawia, że uczniowie klas pierwszych już całkowicie swobodnie czują się wśród nowych znajomych. Aby jak najlepiej i jak najszybciej się poznali i dogadali , uczestniczą w zajęciach integracyjnych. 9 września 2019r. wzięły w nich udział pierwszaki z klasy humanistycznej dwujęzycznej po szkole podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Anną Piwowarską. Zajęcia poprowadziła pani pedagog Alicja Dobrzycka.

Podczas zajęć w ciekawy i niewymuszony sposób dowiadywaliśmy się o sobie różnych faktów dotyczących naszych zainteresowań, cech charakteru, sposobów spędzania wolnego czasu, ulubionych potraw. Tworzyliśmy również piramidę wartości, dzięki czemu   przekonaliśmy się, co jest w naszym życiu ważne, czym się kierujemy. Po naszych długich dyskusjach okazało się, iż najważniejszymi wartościami dla naszej klasy są: rodzina, samorozwój i zdrowie. Zadanie z piramidą pozytywnie nas zaskoczyło, bo pomimo tego, iż mamy bardzo zróżnicowane poglądy, większość z nas pragnie bardzo podobnych rzeczy.

Dowiedzieliśmy się również, którego dnia będziemy świętować urodziny naszych koleżanek i kolegów.

Na koniec spotkania upamiętniliśmy miłe chwile zdjęciem, by na dłużej utrzymać wspomnienia o tym dniu.  Po zakończeniu zajęć  zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy już o krok bliżej ku spójnej całości, w  którą  każdy coś wnosi i wiele w niej znaczy.

Julia Maj (kl 1a)