W dniu 19.06.2015 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej gier singlowych dziewcząt klas czwartych i piątych.
W turnieju wystartowało 20 zespołów dziewcząt z klas V-tych, 16 zespołów z klas IV-tych oraz 6 zespołów z klas III i II z elbląskich szkół podstawowych: SP nr 19, SP nr 25 , SP nr 16, SP nr 6 – to szkoły objęte Akademią S.O.S. oraz SP nr 21.

Turniej przebiegał w bardzo dobrej i przyjaznej atmosferze. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wynik na tym turnieju był dla wszystkich sprawą drugorzędną. Chodziło nam o dobrą zabawę, o doskonalenie swoich umiejętności siatkarskich oraz o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszym mieście. Każdy zespół otrzymał nagrody pocieszenia, a za pierwsze cztery miejsca zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.
Dodatkową atrakcją turnieju był konkurs na najwyższą zawodniczkę turnieju, a nagrodą za zwycięstwo w tej dodatkowej konkurencji była reprezentacyjna koszulka Joanny Wołosz, która jest Ambasadorką naszej Akademii. Konkurs wygrała uczennica SP nr 21 Julia Woźna (173 cm), która też zwyciężyła w turnieju w kategorii klas piątych.
Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele S.O.S Gimnazjum nr 3 w Elblągu: Aleksandra Pietrulewicz, Regina Jurczak i Wojciech Samulewski, a obsadę sędziowską zapewniły uczennice I, II i III klasy.
Celem turnieju była popularyzacja piłki siatkowej, promocja naszego S.O.S. w mieście oraz kolejne zaprezentowanie się dziewcząt szkół podstawowych szkolonych w naszej Akademii S.O.S.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
Kategoria klas V:
1 miejsce – Julia Woźna SP 21
2 miejsce – Kamila Szatkowska SP 16
3 miejsce – Wiktoria Sidorow SP 16
Kategoria klas IV:
1 miejsce – Julia Łukaczyk SP 19
2 miejsce – Alicja Szaruga SP 19
3 miejsce – Martyna Grabowska SP16
S.O.S. ELBLĄG – R. Jurczak, A. Pietrulewicz, W. Samulewski

 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki