Blisko 200 kart💌💌💌 z życzeniami, wierszami, pozdrowieniami wrzucono do szkolnej walentynkowej skrzyneczki.

Karty walentynkowe posegregowane według klas trafilły 14 lutego2024r. do adresatów. Korespondencję dostarczyła ekipa szkolnej Poczty Walentynkowej a wśród niej nasze przesympatyczne Amorki – Szymon i Antoni😀💝💝💝.

Dziękujemy za zabawę i polecamy się za rok !

Czytaj więcej...

W sobotę 13 stycznia 2024r. uczniowie klas czwartych bawili się na 💃🏻💃🏻🕺🏻🕺🏻 balu studniówkowym🎈🎈 w sali bankietowej Nowa Holandia.

Jak co roku uroczyste otwarcie rozpoczął piękny układ poloneza, którego w pierwszej parze zatańczyli pani Agnieszka Jurewicz – dyrektor szkoły oraz Maksym Lipieński z IVb. Oprócz poloneza młodzież przygotowała pokaz walca wiedeńskiego pod kierunkiem pani Edyty Beńko. Uczta dla oczu oglądających, przyjemność dla nauczycieli i duma dla rodziców, którzy licznie przybyli na otwarcie balu. Potem życzenia dobrej zabawy od pani dyrektor , toast, podziękowania dla wychowawców, nauczycieli i rodziców i zabawa start! Tańce grupowe i solo, wspólna „belgijka”, fotobudka. Niczego nie zabrakło. Przede wszystkim dopisywał dobry humor, bo to gwarancja udanego balu.

Za chwilę ferie, zimowy odpoczynek i … odliczanie do egzaminu maturalnego! Trzymamy za Was kciuki.

Czytaj więcej...

W piątek 22 grudnia 2023 odwiedzili nas Harcerze ze Szczepu Bukowina i Szczepu Wanbli, aby przekazać Betlejemskie Światło Pokoju🕯🕯🕯

Skąd ta idea? Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Czytaj więcej...

Jak wiadomo 6 grudnia św. Mikołaj obdarowuje grzeczne dzieci drobnymi upominkami🎄🎄🎁🎁🎁. Do nas zawitał jego orszak już 4 grudnia. Dlaczego? A to za sprawą maturzystów, którzy w imieniny św. Mikołaja rozsiedli się wygodnie w ławkach szkolnych i pisali maturę próbną. Mikołaj dbając o ich koncentrację, nie zamierzał tego dnia przeszkadzać 😉😉🤶🏻🎅🏻🤶🏻🎅🏻
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia z pozdrowieniem Mikołajpwym
Ho Ho Ho🦌🦌
Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

Zmiana czasu z letniego na zimowy, mniej słonecznych dni, chłody i deszcze oraz krótki dzień – to wszystko jesienią się nazywa. Choć prawdą jest, że jesień bywa piękna, złota i ciepła. W każdym razie nastał dobry moment aby w szkole ogłosić Szkolny Dzień Śpiocha🛏🛏🛏🛏🛏.
W poniedziałek 30.10.2023r. na korytarzach szkolnych pojawiła się konfekcja łóżkowo- wypoczynkowa czyli : piżamki, pajacyki, szlafroki, podomki, koszule nocne, bamboszki, klapczeki, opaski na oczy, kocyki, śpiworki i przytulanki🧸🧸🧸🧸🧸! Co kto używa i co kto lubi! Jedno jest pewne, że zdominował wśród prezentowanej konfekcji nocnej - motyw kratki piżamowej!

Czytaj więcej...

Dziś tj. 26.10.2023r. odbyło się pierwsze spotkanie nowego zarządu Samorządu uczniowskiego II LO. Gratulujemy wszystkim kandydatom wyników, chęci do pracy, by ubarwić i uatrakcyjnić życie społeczności szkolnej.

Oto nowy skład SU:
Magdalena Biłas (3d) – przewodnicząca SU
Antoni Marcinkiewicz – z-ca przewodniczącej SU
Szymon Kottlenga (1a) - sekretarz
Ewa Bielińska (2g) – skarbnik
Członkinie zarządu : Maja Lender (3a) , Natalia Pietruszyńska (1g) oraz Lena Ornoch-Grzybek (1b)
W zarządzie będą też działały na zasadzie wolontariatu: Alicja Gorączkowska (1a) oraz Nikola Stolpa (1a)

Życzymy owocnej pracy !

Czytaj więcej...

Jak co roku nasze liceum wzięło udział w Elbląskich Targach Edukacji i Pracy. Przedsięwzięcie to, które odbyło się 25 października 2023r.  ma na celu ułatwienie uczniom klas ósmych zorientowania się w ofercie szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści z zainteresowaniem podchodzili do nas, pytając o informacje ogólne o II LO. Było też dużo pytań o szczegóły, o profile klas, o kadrę nauczycielską, o rozszerzone przedmioty, o ilość nauki i o "smaczki" szkolne, na które odpowiedzi znają tylko nasi licealiści 😉. Atmosfera targów była przyjazna. Dziękujemy wszystkim szkołom za współpracę, wzajemne wsparcie oraz motywowanie nas do osiągania coraz wyższych celów, a przede wszystkim za grę fair play, która jest prawdziwą wartością.
Szczególne wyrazy uznania należą się naszym uczniom za wspaniałe reprezentowanie II LO na targach. Dobra robota!

Czytaj więcej...

Przed nami uzupełniające wybory do samorządu uczniowskiego. Głosować będziecie 25.10.2023r.Pięć osób z największą ilością głosów otrzyma mandat na dwa lata, bo tyle trwa kadencja w SU. Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami, ich zainteresowaniami i planem działania na rzecz szkoły i społeczności Jagiellończyka.

Oto oni:

Czytaj więcej...

Po ponad miesięcznej nauce w naszym liceum samorząd uczniowski przeprowadził otrzęsiny pierwszoklasistów👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓👩🏻‍🎓. Wrzesień i październik to taki czas aby  zapoznali się ze szkołą, jej atmosferą i środowiskiem Jagiellończyka.

W środę 18 października 2023r. w sali gimnastycznej zabrało się siedem klas pierwszych, czyli ponad dwustu pierwszaków, aby przejść test przyjęcia do grona rodziny Jagiellończyków. Wraz z klasami stawili się ich wspaniali wychowawcy, którzy nie tylko kibicowali swoim klasom, ale również brali razem z nimi udział w wielu konkurencjach. Brawo wychowawcy!

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki