Po kilu latach przerwy wróciliśmy w naszej szkole do zbiórki pieniędzy na pomoc w edukacji ubogiej młodzieży. Podczas kwesty, która odbyła się 06.04., zebraliśmy kwotę 920,15 zł. Poprzez rachunek Rady Rodziców trafi ona na konto Centrum Misyjnego Sióstr Pallotynek w Warszawie. Stamtąd pieniądze popłyną do Kamerunu by stanowić wsparcie dla Dominika, ubogiego studenta medycyny. Serdecznie dziękuję za wsparcie i zaangażowanie w to dzieło wielu osób. Wspólnymi siłami możemy odmienić los człowieka, który bez zewnętrznej pomocy nie miałby szans na edukację, a może nawet na normalne życie.

Czytaj więcej...

Jesteście wspaniali. Honorowe Krwiodawstwo to piękna incjatywa, to wyraz troski o innych, to bardzo potrzebna inicjatywa.  Na stronie Portelu czytamy: Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu nie przestają angażować się w niesienie pomocy. Po zbiórce darów i pieniędzy dla dotkniętej wojną Ukrainy, włączyli się w honorowe dawstwo krwi.

Więcej przeczytacie tu https://www.portel.pl/szkoly-i-uczelnie/w-szkole-liczy-sie-krew/128019

Serdecznie zachęcamy do oddawania krwi

Młodzież naszej szkoły zawsze chętnie włącza się w niesienie pomocy potrzebującym. Obecnie pojawia się nowa możliwość – dołączenie do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi.
Z tej okazji gościliśmy w naszych progach przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża oraz lokalnych Klubów Honorowych Dawców Krwi. 16. marca odwiedził nas prezes Oddziału Rejonowego PCK w Elblągu p. Kazimierz Stańczyk, a także p. dr Krystian Skowroński i p. Jacek Grzebyk, prezesi lokalnych klubów honorowych dawców krwi. Podczas spotkania z uczniami klas III. NLO panowie opowiedzieli o genezie i historii ruchu krwiodawców. Podzieli się swoim osobistym doświadczeniem pomagania poprzez oddawanie krwi. Przedstawili także informacje o wymogach, które należy spełnić, aby móc ją oddać i o korzyściach, które przysługują honorowym dawcom. Przeprowadzili także mały quiz pytając o kwestie, które wcześniej wyjaśniali. Osoby, które udzielały właściwych odpowiedzi otrzymały w nagrodę kubki PCK.

Czytaj więcej...

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.” To powiedzenie nabiera teraz szczególnego znaczenia, kiedy ludzie tacy sami jak my, tak nieodlegli od tego, co nam bliskie, muszą się mierzyć z okrucieństwem brutalnej wojny. To dzieje się w naszym państwie ościennym. W Ukrainie.

Czytaj więcej...

Poniedziałek 7 marca 2022r. „pokolorowaliśmy” na niebiesko i żółto, zgodnie z barwami na fladze Ukrainy. Ogrom strat, które ponoszą nasi wschodni sąsiedzi jest niewyobrażalny. Z potrzeby serca uczniów i nauczycieli przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę dla Ukrainy. Zrobiliśmy to na dwa sposoby: zebraliśmy pieniądze oraz potrzebne produkty.
Z tej okazji przygotowany został koncert tematyczny, w którym szkolni wokaliści zaprezentowali piosenki po ukraińsku, angielsku i polsku. Na początku koncertu odśpiewany został hymn ukraiński przez Magdalenę Biłas 1d, Darię Muraszko, Michała Muraszko 3f oraz Piotra Stołycia 2b.

Czytaj więcej...

Poniedziałek tj. 7 marca 2022r. ogłaszamy pod hasłem Jagiellończyk dla Ukrainy!

Z potrzeby serca uczniów i nauczycieli ogłaszamy szkolną zbiórkę dla Ukrainy. Przeprowadzimy ją na dwa sposoby: zbierzemy pieniądze oraz potrzebne produkty.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was koncert, w którym szkolni wokaliści zaprezentują piosenki po ukraińsku, angielsku i polsku.
Biletem wstępu będzie podarowanie produktu. Zbierać je będziemy przed wejściem do auli, w której odbędzie się koncert.
Co potrzeba? według najnowszych ustaleń należy zbierać:

Czytaj więcej...

W tym roku, po raz pierwszy, w zorganizowanie Gali „Osobowości Regionu” zaangażowali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. W piątek, 24 września, obyło się spotkanie organizacyjne.

Pani Anna Daczkowska zaprosiła naszą młodzież do aktywnego włączenia się w ten projekt. Chętnych nie brakowało, którzy zgłosili się do różnych zadań przy organizacji gali. Pani Anna Daczkowska koordynartorka i autorka działań  obdarzona niezwykłą charyzmą , natychmiast zjednała sobie grono symatyków w naszej szkole. To, co robi jest ważne dla elblążań. Jak sama podkreśla:

Czytaj więcej...

#SSP2021

Jak czytamy na stronie https://naszaziemia.pl/ssp2021/ „Akcja Sprzątanie świata" – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Akcja zainicjowana została w Polsce 27 lat temu, nie rokowała, że aż tyle osób, firm, organizacji, szkół dołączy do niej.

II LO również aktywnie bierze udział w tej zacnej akcji. Z jednej strony pomagamy Ziemi, z drugiej  jest to porządkowanie i poprawianie estetyki najbliższego otoczenia. Jak bardzo jest ono zabrudzone, jak bardzo zaśmiecone mogła przekonać się klasa IIIE, która wyruszyła na sprzątanie do Parku Dolinka. Park Dolinka to cudowne miejsce zieleni w samym środku miasta. Niestety w centralnym punkcie placyku do wypoczynku, na którym znajdują się drewniane siedziska/fotele znajduje się śmietnisko puszek, butelek po alkoholu i innych śmieci. Smutne i przykre. Było co sprzątać! :-(

Jedno jest pewne, dbanie o środowisko i sprzątania po sobie niektórym z nas  przychodzi z wielkim trudem lub wcale.

 

Oprac. wych. IIIE

Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

Klasa IIIE przyłącza się do wspólnej akcji wysyłania kart z urodzinowymi życzeniami dla małej Blanki, by spełnić jej małe marzenie o otrzymaniu wielu listów.
Jak wiadomo Blanka walczy o zdrowie, a walka jest lepsza, gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni. Blanka ma wspaniałą ciocię, która zorganizowała akcję wysyłania kart na urodziny dla swej czteroletniej siostrzenicy. Jak czytamy na kobieta.onet.pl :
Bliscy Blanki nie kryją, że w tej chwili pozostaje im czekać jedynie na cud. W listopadzie dziewczynka przejdzie kolejny rezonans głowy, który pomoże lekarzom określić, czy choroba postępuje. Do tego czasu cała rodzina stara się żyć na tyle normalnie, na ile to możliwe. Dziś Blanka, tak jak wszyscy jej rówieśnicy, poszła do przedszkola, a jej ciocia, która od początku koordynuje całą akcją wsparcia, marzy, by mogła chodzić tam jak najdłużej.


Blanko, uczniowie klasy maturalnej IIIE wraz w wychowawcą pragną przekazać Ci gorące życzenia zdrowia i spełnienia marzeń!
Edyta Andruszewska

Czytaj więcej...

#dobrowraca - ślemy Blance życzenia urodzinowe - klasa 3B

Dinozaury, dinozaury i moc urodzinowych życzeń :) ... Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej dla małej Blanki która walczy z nieuleczalną chorobą, chcemy aby dzień jej urodzin był mega wyjątkowy i dlatego przygotowaliśmy dinozaurowe kartki urodzinowe ( Blanka woli dinozaury w wersji 'cute'). Niech ten dzień będzie dla Blanki wyjątkowy i pełen pozytywnej energii :)


Joanna Rzeczkowska
wychowawca 3B

Czytaj więcej...


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki