W piątek  - 13 :) integrowaliśmy się pod kierunkiem Pani Gosi Głowackiej. Okazało się iż mamy wiele wspólnych zainteresowań lecz nic tak nie zbliża ludzi jak...miłość do spania :) Nasza klasa to zespół fajnych, pozytywnych i twórczych ludzi, którzy wiedzą co chcą w życiu osiągnąć lecz potrafią też pomagać sobie wzajemnie i pracować w grupie.

Czytaj więcej...

12 września 2019r. odbyły się zajęcia integracyjne klasy Ie matematyczno-fizycznej z rozszerzoną informatyką po szkole podstawowej

Podczas różnorodnych ćwiczeń dowiedzieliśmy się ważnych informacji o zainteresowaniach, pasjach, umiejętnościach i cechach charakteru naszych koleżanek i kolegów z klasy.

Czytaj więcej...

Czas od 2 września szybko mija, jednak to nie sprawia, że uczniowie klas pierwszych już całkowicie swobodnie czują się wśród nowych znajomych. Aby jak najlepiej i jak najszybciej się poznali i dogadali , uczestniczą w zajęciach integracyjnych. 9 września 2019r. wzięły w nich udział pierwszaki z klasy humanistycznej dwujęzycznej po szkole podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Anną Piwowarską. Zajęcia poprowadziła pani pedagog Alicja Dobrzycka.

Czytaj więcej...

Zajęcia integracyjne, skierowane do uczniów klas pierwszych, to ważny element działań wychowawczych. Głównym celem integracji jest ułatwienie młodzieży wzajemnego poznania się w nowych warunkach szkolnych, skrócenie procesu adaptacji, wzbudzenie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, wypracowanie wspólnych norm i zasad postępowania. To praktyczna nauka tolerancji, której przesłaniem jest uwrażliwienie na potrzeby innych, ale też, a może przede wszystkim, zaprezentowanie się na tle nowej grupy.

Czytaj więcej...

Pierwsze dni nauki już za nami. Chcemy uczynić wszystko, aby życie szkolne było przyjemne i efektywne. Chcemy aby nasi uczniowie tworzyli zgrane zespoły klasowe, by poznali swoje zainteresowania i pasje, by umieli wspólnie pracować w atmosferze szacunku i koleżeństwa. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga zaangażowania zarówno uczniów , nauczycieli oraz rodziców.
Pierwsze zajęcia integracyjne z udziałem wychowawcy i pedagoga szkolnego zorganizowane zostały 5 września br. w klasie politechnicznej - IE po gimnazjum.

Czytaj więcej...

W dniach 03-05.06.2019 odbyła się wycieczka szkolna uczniów klasy IIE do Wilna. Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się nad Wigrami i mieliśmy okazję przepłynąć kawałek tego jeziora na łodzi z oszklonym dniem, przez które dojrzeć można było podwodną roślinność. Jakkolwiek ciekawe, by to nie było, niektórzy z nas byli tym autentycznie zainteresowani. A raczej sprawiali takie wrażenie, kiedy czuli na sobie wzrok Pani Kasi Cybulskiej i przewodnika. Po rejsie udaliśmy się do usytuowanego na półwyspie pokamedulskiego klasztoru, który był zresztą dobrze widoczny jeszcze z pokładu łódki. Następnie zmierzaliśmy już do Posejneli, gdzie przyszło nam nocować. Ośrodek położony był pośród lasu i poza nadzwyczajną ilością komarów, narzekać można było tylko na słaby zasięg. Niektórych może to zdziwić, a nawet przerazić, ale czasami tego zasięgu w ogóle nie było. Straszne. 

Czytaj więcej...

Nazywam się Jakub Pilimon, jestem uczniem klasy III E.

Od roku jestem podopiecznym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W lipcu uczestniczyłem w stażu naukowym w IF PAN, finansowanym przez KFnRD. Moim opiekunem był dr hab. Wojciech Brzezicki. Już wcześniej, bo w lutym podczas warsztatów, mieliśmy przyjemność razem pracować.

Staż składał się z dwóch części: korespondencyjnej i stacjonarnej. Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat, więc nie mogłem zostać w Warszawie dłużej niż przez 4 dni (Fundusz zapewnił mi zakwaterowanie), dlatego część stażu musiała się odbyć mailowo.

Czytaj więcej...

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godz. 9:00 w dużej sali gimnastycznej - "IGLO".

Prosimy uczniów o przybycie o godz. 8:45.

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów wraz z rodzicami.

Obowiązuje strój galowy.

Jak co roku, po zakończeniu semestru 2, Olimpijczycy z Biologii, Ekologii i Żywienia  przygotowują przed wakacjami kolejny rocznik uczniów do udziału  w następnej edycji Olimpiad przedmiotowych. "Nie można przespać wakacji" - mówi Julia Parda z klasy 2c, wakacje to najlepszy czas na spokojne przygotowania do Olimpiad". Podobnego zdania są Laura Bursztynowicz, Wiktoria Kozłowska, Amelia Zelek i Natalia Zawadzka. Wszystkie uczennice (kl.2c) rozpoczęły swoją przygodę z Olimpiadami rok temu, w tym roku szkolnym osiągnęły wielkie sukcesy (indeksy na wyższe uczelnie), a teraz zachęcają do podobnego wysiłku uczniów z klasy 1c i 2c.

Czytaj więcej...

 
Matura za:


Wakacje za:

 

 

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki