W dniu 08.11.2019 odbył się w naszej szkole XIII już turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji Święta Niepodległości.

W tym roku udział wzięły cztery zespoły, a ich składy były bardzo mieszane, bo nasze szkolne siatkarki zostały podzielone na oddzielne drużyny, uzupełnione młodszymi koleżankami , które uczą się siatkówki w klasach sportowych w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu objętych również szkoleniem Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który to został przeniesiony tam z naszej szkoły po zlikwidowaniu Gimnazjów.

Czytaj więcej...

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się turniej Dzień Niepodległości z okazji 101 rocznicy odrodzenia państwa polskiego. W zawodach udział klasy IA i ID po gimnazjum i ID i IF po szkole podstawowej.

Turniej rozpoczął się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego , a następnie uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi walki Polaków o niepodległość zaprezentować wiersz i wykonać piosenkę związaną z tematyką konkursu.Piosenka była wykonywana przez całe klasy.

Czytaj więcej...

Czas poprzedzający Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny jest czasem w którym często zastanawiamy się nad naszym życiem i wspominamy tych, którzy odeszli już z tego świata. Najczęściej pamiętamy o osobach nam najbliższych i spotykamy się w gronie rodzinnym aby celebrować to, dość smutne, święto. Są jednak groby i miejsca na cmentarzach które zostały zapomniane, zaniedbane i do których nikt nie przychodzi...

Czytaj więcej...

W dniach 15-18 października uczniowie klasy IIe II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu wraz z opiekunami p.E.Adamowicz oraz p.E.Powalską a także kierownikiem wycieczki p.M.Ostrowskim uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.

Czytaj więcej...

Szkoła ustawicznie dąży do pełniejszego rozwoju swoich wychowanków, do rozwijania ich potencjału intelektualnego, społecznego, zawodowego oraz do rozwijania pasji. Pasje, pasje, pasje…
To z myślą o naszych uczniach podejmujemy nowe działania, tworzymy nowe projekty i współpracujemy z uczelniami wyższymi, firmami i instytucjami.
I tak oto mamy za sobą kolejny w naszej szkolnej historii „Dzień z Pasją” organizowany w ramach inauguracji roku szkolno-akademickiego.
Przedsięwzięcie to - jest kalejdoskopem wykładów, warsztatów, zabaw logicznych, doświadczeń i ćwiczeń. Udział w nim biorą uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę w II LO. To dla nich, do szkoły w tym dniu przyjeżdżają zaproszeni goście, wykładowcy, inżynierowie, specjaliści i fachowcy z różnych dziedzin.
Zajęcia podzielone były na bloki tematyczne, tak aby wszystkie klasy profilowe, otrzymały solidną dawkę wiedzy, pasji…

Czytaj więcej...

18 października 2019 w Sztumie odbyły się Mistrzostwa Szkół Polski w Rummikub.
Do Sztumu przyjechali uczniowie z całej Polski ( z Warszawy, Poznania, Gdańska, Kórnika, Malborka, ...) i walczyli o zwycięstwo.


Naszą szkołę reprezentowali Filip Zajączkowski ( 1e) i Emilia Tonga ( 1f).
Drużynowo nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni zajęli I miejsce i w nagrodę otrzymali zestaw gier o łącznej wartości 500 zł.
Indywidualnie po eliminacjach Emilia była 1 , a Filip 14 ( na 98 uczestników) . Do ścisłego finału przeszło 4 najlepszych zawodników. W finale Emilia zajęła 4 miejsce i tym samym wywalczyła sobie przepustkę do Mistrzostw Polski w Warszawie.

30 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Planszówek na Narodowym Emilia będzie walczyła o tytuł Mistrza Polski i o przepustkę do Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej...

11 października 2019 uczniowie klasy 2b,d i f wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Drogą więźnia”, które zostały przeprowadzone na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Głównym założeniem warsztatów było włączenie do świadomości młodzieży indywidualnych historii Polaków, a także budowanie ich wrażliwości społecznej.

Czytaj więcej...

W dniu 18.10.2019 roku, w hali sportowej IV LO w Elblągu, rozegrano turniej eliminacyjny w ramach LICEALIADY w piłce ręcznej chłopców. Nasi uczniowie trafili do grupy z gospodarzami oraz ZSTI.
W pierwszym meczu podejmowaliśmy próbę walki z doświadczonymi, trenującymi piłkarzami IV LO. Mimo starań, przewaga rywali była miażdżąca ale z tym się liczyliśmy. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły „poczuli parkiet" aby z uspokojonymi emocjami dobrze zagrać z kolejnym rywalem.

Czytaj więcej...

Nie jest tajemnicą, że po całym tygodniu zajęć, obowiązków, pilnych zadań jesteśmy zmęczeni. Wielu z nas czeka i cieszy się, że nadchodzi piątek a z nim…
W miniony piątek 18 października 2019r. klasa IE politechniczna wraz z wychowawcą Edytą Andruszewską wyruszyła na popołudniowy spacer regionalny. W wędrówce towarzyszyła nam pani Alina Smoleńska – pielęgniarka szkolna oraz wytrawny znawca szlaków Bażantarni.
Wyposażeni w plecaki załadowane prowiantem przygotowanym na ognisko, z gitarą (i nie tylko) na plecach i dobrymi humorami wyruszyliśmy w las.

Czytaj więcej...

„D Z I E Ń   Z   P A S J Ą"   22 października 2019r. 

 

Uroczystość inauguracyjna odbędzie się o godz. 13.00 w CSE Światowid.

Biorą w niej udział uczniowie wszystkich klas I wraz z wychowawcami oraz wykładowcy, pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych i zaproszeni goście.


Scenariusz uroczystości:
1. powitanie gości
2. występ uczniów II LO
3. przemówienie dyrektora szkoły i zaproszonych gości
4. wykład inauguracyjny „Zmiany klimatu-czy i czego się bać?” wygłosi Urszula Małek, Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego
5. Spektakl w wykonaniu uczniów II LO „Potyczki miłosne”, reżyseria I.Studzińska, A.Piwowarska
Prowadzenie- Adam Matwiejczuk

Czytaj więcej...

 
Matura za:


Wakacje za:

 

 

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki