W czwartek 21 czerwca 2018 r. poraz przedostatni pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum. W przyszłym roku szkolnym będzie to ostatni raz, kiedy w świat odejdą nasi absolwenci, a Gimnazjum nr 3 przejdzie do historii.
Uroczystość była bardzo emocjonująca, bowiem nie tylko młodzież czuła, że „coś się kończy”. Żegnaliśmy również nauczycieli, wspaniałych pedagogów, kolegów i przyjaciół, którzy od przyszłego roku nie będą uczyć w naszej szkole: panią Magdalenę Bortnowską, Barbarę Marcinkiewicz i pana Dariusza Andrzejewicza.

Na uroczystości zebrało się wielu rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Oni również przeżywali tę podniosłą chwilę. Obserwowali swe dzieci z uwagą i dumą. Powodów do zadowolenia było mnóstwo. Gimnazjum nr 3 ukończyło 172 uczniów, z których aż 108 osób otrzymało świadectwo w wyróżnieniem. Brawo.


Najlepszym uczniem – z najwyższą średnią ocen 6,00 oraz z największym dorobkiem naukowym – okazał się Maksymilian Safarewicz. Został uhonorowany medalem „Złoty Jagiellończyk” i tytułem Primus Inter Pares.

 

Maksymilian jest jednocześnie liderem złotej dziesiątki najlepszych uczniów klas trzecich, która wygląda następująco:

Czytaj więcej...

Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu po raz kolejny stanęło na podium 10 najlepszych szkół gimnazjalnych w województwie.
Dwie „Złote dziesiątki” szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowane zostały podczas Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych 2017/2018. Dyrektorzy tych szkół otrzymali listy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych znalazły się 3 szkoły podstawowe z Elbląga ( SP 19, SP 21 i SP 12) oraz jedno elbląskie gimnazjum – Gimnazjum nr 3 . W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych uczniowie naszej szkoły uzyskali aż 68 tytułów ( 39 laureatów i 29 finalistów).

Czytaj więcej...

Bal gimnazjalny za nami. Kolejny raz gimnazjaliści pokazali, jak wspaniale potrafią się bawić. Standardy balu spełnili na najwyższym poziomie. Były wieczorowe kreacje, misterne fryzury, kolorowe makijaże. Był szyk, elegancja i … super zabawa. Początek wieczoru, jak zwykle wzruszający. Rozpoczął się polonezem, a po nim życzenia, podziękowania, kwiaty dla nauczycieli, pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło stałej pozycji balu – kabaretu, który w tym roku zachwycił lekkością humoru i pomysłem.

Czytaj więcej...

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym rok odbywał się w dniach 2-10 czerwca 2018r. pod hasłem: „Czytanie łączy”. Organizatorem kampanii jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". W promowanie czytelnictwa nasza biblioteka zaangażowana jest już od wielu lat. Uczniowie z klasy 2a gimnazjum, którzy czytali w Przedszkolu nr 33 w Elblągu: Sebastian Jaworski, Dominika Kąkolewska, Diana Avagyan, Julia Czerniawska.

Czytaj więcej...

W dniu 11 maja, uczniowie Gimnazjum nr 3, a w szczególności klasa 2f oraz dzieci z Przedszkola nr 4 w Elblągu uroczyście świętowały obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Maj to szczególny czas, gdyż każdy Polak powinien pamiętać o ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Państwowej to znaczące daty w historii kraju, dlatego też postanowiliśmy połączyć siły i w ramach tak ważkich wydarzeń zainscenizować przedstawienie w duchu patriotycznym.

Czytaj więcej...

30 maja uczniowie klasy 3 b oraz 2a liceum wzięli udział w konferencji „Świadectwa Niepodległej” organizowanej przez WMODN z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenie to oraz pojęcie patriotyzmu zostało potraktowane w bardzo szerokiej perspektywie. Prezydent Witold Wróblewski podkreślił w swoim wystąpieniu, że „praca na rzecz dobra wspólnego to współczesny patriotyzm i wypełnianie zobowiązania wobec tych, którzy z narażaniem życia odzyskiwali dla nas wolność". W związku z tym wymieniono działania bardzo aktualne- np. budowę wiaduktu na Zatorze.

Czytaj więcej...

W dniu 4.06.2018 r. w Olsztynie rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Chłopców. Awansowały do niego: Gimnazjum nr 3 z Olsztyna, Gimnazjum nr 8 z Olsztyna, Gimnazjum Sportowe ze Szczytna, Gimnazjum nr 4 z Mrągowa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Ostródy oraz nasze Gimnazjum nr 3 z Elbląga. W tak doborowym towarzystwie przyszło naszym siatkarzom walczyć o prymat w województwie.
W fazie grupowej trafiliśmy na Mrągowo i Szczytno. Meczem kluczowym okazało sie spotkanie inaugurujące zawody z Gimnazjum nr 4 z Mrągowa. Rozpoczęliśmy te zawody w składzie: Igor Decyk
(kpt.) i Oliwier Woźnicki na przyjęciu z atakiem, Mateusz Plak i Wiktor Bedyński jako środkowi, Krystian Sikora na ataku, Kacper Kozubowski w roli rozgrywającego oraz Piotr Oziemkiewicz jako libero. Nasz start był nieco nieśmiały, jednak z upływem czasu zaczęliśmy kontrolować grę. Rywale ustabilizowali formę i doszło do nerwowej końcówki seta. Po kilkukrotnych piłkach setowych dla obu drużyn zwyciężyliśmy tę partię 29:27! W drugim secie zaznaczyła się nasza przewaga i wobec zwątpienia przeciwników wygraliśmy seta 25:17 i tym samym mecz 2:0.

Czytaj więcej...

W ramach projektu gimnazjalnego „Czy transplantacje ratują życie?” w dniach 25.05-4.06.2018 na szkolnych korytarzach zawisły plakaty promujące leczenie różnych schorzeń metodą przeszczepiania narządów, a w niektórych klasach przedstawiono prezentacje propagujące tę szlachetną ideę. Celem akcji było przekonanie uczniów i nauczycieli o tym, jak ważne są transplantacje oraz przekazanie młodzieży jak największej ilości wiedzy na ten temat. Zależało nam na tym aby uczniowie naszej szkoły, byli bardziej skłonni do pomagania innym.

 

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku nasi uczniowie zdobyli jeszcze więcej tytułów laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty niż w poprzednich latach, choć już wtedy był to dobry wynik. Tegoroczne osiągnięcie liczbowo wygląda następująco: tytuł  laureata zdobyło 39 osób a finalisty - 29. Gratulujemy wyników uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Podział według przedmiotów:    

 

Przedmiot

Laureaci

Finaliści

język polski

4

6

historia 4 7
WOS 4 -
matematyka 7 4
biologia 2 -
chemia 3 -
fizyka 7 5
geografia 1 -
j. niemiecki - 1
j. angielski 6 6
j. francuski 1 -
razem 39 29

 

Oto szczególowa lista:

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki