Gimnazja przechodzą do historii, ale my nie odpuszczamy w dążeniach do osiągania wszystkiego, co najlepsze w edukacji.

W czwartek 30 maja 2019 r. w Sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala laureatów konkursów przedmiotowych – rok szkolny 2018/2019, podczas której Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki okolicznościowymi dyplomami i upominkami uhonorował laureatów tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów, którzy posiadali co najmniej 3 tytuły.

Gimnazjum nr 3 w Elblągu reprezentowały Gabriela Szczepanik i Klaudia Parczewska. Gratulując znakomitych wyników konkursowych, kurator oświaty zaakcentował rolę nauczycieli w motywowaniu uczniów do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji oraz zainteresowań. Kurator pogratulował także zaproszonym na galę nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów. W tym zacnym gronie znaleźli się Danuta Mazur, Małgorzata Rydelek, Anetta Sosnowska i Jacek Tomczak.

Czytaj więcej...

W dniach 13-18. maja trzy klasy naszego gimnazjum 3A, 3C i 3E byly na wycieczce w Pradze i Wiedniu.

Najpierw udaliśmy się do Międzygórza, gdzie nocowaliśmy w pensjonacie z 1882 roku. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzić Pragę, stolicę Czech. Podziwialiśmy Hradczany i Stare Miasto, byliśmy też w średniowiecznym Muzeum Tortury.

Czytaj więcej...

Po dziesięcioletniej przerwie wróciliśmy do tradycji organizowania rywalizacji o tytuł elbląskiego "Omnibusa".
16 maja br. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Różnych Dziedzin "Omnibus".

Celem tego konkursu jest wyłonienie młodzieży o wszechstronnych zainteresowaniach i szerokiej wiedzy ogólnej, a przy okazji świetna zabawa.
W rywalizacji przypominającej formułą znany teleturniej „1 z 10” wzięli udział uczniowie z sześciu elbląskich szkół podstawowych        i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów nauczanych w szkole oraz umieć odpowiedzieć na pytania dotyczące współczesnego życia społecznego, kulturalnego i politycznego. Zmagania przebiegały na bardzo wyrównanym poziomie. Zwycięzcy posiadali jednak nie tylko imponującą wiedzę, ale i refleks, a przy tym mieli sporo szczęścia.

Czytaj więcej...

W dniach 25-30 kwietnia dwie klasy naszego gimnazjum 3D i 3F byly na wycieczce w Pradze i Wiedniu.

Najpierw pojechaliśmy do Karpacza, gdzie mieliśmy nocleg, a następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zmierzyć się z Praga, stolicą Czech. Zwiedzilismy Hradczany i Stare Miasto, byliśmy też w średniowiecznym Muzeum Tortury.

Czytaj więcej...

Z wielką przyjemnością informujemy, uczniowie naszego gimnazjum w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 zdobyli 44 tytuły laureata i 16 tytułów finalisty. Brawo!

 

Przedmiot

Tytuł laureata

Tytuł finalisty

Język polski

16

1

Historia

2

3

Matematyka

3

6

Biologia

7

1

Chemia

1

-

Fizyka

9

1

Geografia

1

1

Język angielski

5

3

Razem

44

16

 

Czytaj więcej...

Z wielką przyjemnością informujemy, uczniowie naszego gimnazjum w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019  zdobyli 44 tytuły laureata i 16 tytułów finalisty. Brawo!

Przedmiot

Tytuł laureata

Tytuł finalisty

Język polski

16

1

Historia

2

3

Matematyka

3

6

Biologia

7

1

Chemia

1

-

Fizyka

9

1

Geografia

1

1

Język angielski

5

3

Razem

44

16

 

Czytaj więcej...

W czwartek 14 marca gimnazjalna klasa III D udała się do schroniska dla bezdomnych zwierząt Animals w Elblągu. Celem wizyty było zrealizowanie akcji charytatywnej - wsparcia schroniska poprzez dostarczenie mu dodatkowych zapasów karmy dla zwierząt. Młodzież zebrała ponadto inne przydatne przedmioty takie jak: koce, ręczniki, ubranka dla zwierząt itp.

Czytaj więcej...

Jak co roku nasze gimnazjum przystąpiło do Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Jest to konkurs organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu, Wojewódzki Szpital Zespolony, Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN i Szkołę Podstawową Nr 14 w Elblągu.
Była to 18 edycja tego konkursu, jednocześnie historyczna, ponieważ ostatni raz brali udział w konkursie gimnazjaliści. 18 -stka konkursu została uczczona tortem z ogniową fontanną!
Tym bardziej cieszy fakt, że rozstajemy się z konkursem jako jego laureaci. Dziękujemy Zuzannie Dąbrowskiej, z klasy III E za zdobycie I miejsca!
Brawo, Brawo, brawo!

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki