Dzięki partnerskiej współpracy określonej umową między II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, a Politechniką Gdańską maturzyści elbląskiej szkoły są na bieżąco informowani o nowych kierunkach nauczania na gdańskiej uczelni, co jest bardzo dobrą i skuteczną formą przybliżenia licealistom oferty edukacyjnej szkoły wyższej bez konieczności jej odwiedzania. 10 marca 2017r. wizyta Małgorzaty Mańkowskiej, absolwentki II LO, dziś ambasadorki byłej szkoły i studentki na Wydziale Inżynierii Dźwięku i Obrazu, a także Artura Suchockiego- studenta Informatyki, była dla maturzystów ciekawym i pożytecznym wydarzeniem, o czym świadczą zadawane przez nich po wykładzie liczne pytania.

Studenci przekazali swoim młodszym kolegom swoje doświadczenia i cenne wskazówki dotyczące choćby wyboru kierunku studiów, czy sposobów starania się o zamieszkanie w akademiku. Opowiadali o płatnych praktykach w firmach, które mogą być potencjalnymi pracodawcami dla absolwentów uczelni. Uczyli liczyć punkty progów punktowych. Co jednak najbardziej praktyczne, pokazali ciekawy sposób studiowania: laboratoria np. zanurzonej wizualizacji przestrzennej, profesjonalne studio nagrań, jeden z największych komputerów w kraju – Tryton, nowoczesne audytoria i in. Zachęcali do systematycznej nauki i stypendiów. Wielkie emocje słuchaczy wzbudziły informacje o działalności kół naukowych, w tym Koła Naukowego Inżynierii Dźwięku i Obrazu, biorącego udział w międzynarodowych konferencjach i medialnie obsługującego prawie wszystkie ważniejsze imprezy kulturalne w Gdańsku, a także Wydziałowej Rady Studenckiej, organizującej różne imprezy uczelniane, jak Bal Inżyniera, Rajd Elektronika i in.
To była prawdziwa zachęta do nauki na Wydziałach Politechniki Gdańskiej, aktywności w tej uczelni. Widać, że oprócz dużej ilości matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych studenci mają czas na zamiłowania, rozwijają je i tak też tworzą życie Politechniki. Już w okresie studiów poznają swoich przyszłych pracodawców w kraju lub za granicą. Nic dziwnego, że prezentacja cieszyła się zainteresowaniem licealistów z Elbląga.


Studenci i pracownicy Politechniki Gdańskiej na stałe goszczą już w murach II LO w Elblągu. Kolejne wspólne przedsięwzięcie to Konkurs „Wiem na bank”-już 4 kwietnia. Tego dnia uczniowie będą rozwijać swoje pasje w obszarach finansów, ekonomii i walczyć o cenne nagrody.
Życzymy Wam dobrych, mądrych wyborów i sił, aby spełniać swoje marzenia.

 

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO

 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki