XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej szkole prawie już za nami. Akcję rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety dotyczącej listy lektur, które warto czytać. Pojawiło się wiele ciekawych tytułów, co nas bardzo cieszy, gdyż niebawem zostaną zakupione przez szkolną bibliotekę.

W ramach projektu uczniowie klasy 3b gimnazjum wykonali przepiękny komiks związany z lekturą omówioną na lekcji języka polskiego. Wykonana praca została przekazana podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Elblągu. Z kolei uczniowie klasy 2c gimnazjum podczas zajęć dyskutowali o wartości książki. Oba zespoły wzięły udział w głośnym czytaniu, bez przymus, w miłym gronie kolegów i koleżanek. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że czytanie książek może kojarzyć się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem .
Wraz z końcem roku szkolnego zbliża się czas podsumowań. W naszej szkole Dyskusyjny Klub Książki działa od 2011 roku. Oczywiście, przez te 7 lat była rotacja, pojawiały się nowe osoby, inne znikały, ale powoli ustalił się stały skład. Do wiernego grona klubowiczów należą: Zosia Wojtaś, Klaudia Firlej, Wiktoria Gąsak, Maja Nowińska, Zosia Rucińska, Maja Olkowska , Ewa Czapiewska i Marysia Sukow. W dyskusjach uczestniczą też osoby z innych szkół. Niektórzy przyszli tylko na jedno spotkanie zainspirowani, np. danym tytułem. W tym roku szkolnym zostały omówione książki, m.in. Osobliwy dom pani Peregrine, Never, Hopeless, Moje serce i inne czarne dziury, Reality show, Bransoleta. Miejscem spotkań jest Biblioteka Elbląska, a rozmowy i dyskusje o książkach poprowadziła pani Małgosia Adamska, której serdecznie dziękujemy za współpracę.

Oprac. M. Rydelek


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki