Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. Będziemy go wspominać bardziej sentymentalnie niż inne, ponieważ wraz z jego końcem przestało istnieć Gimnazjum nr 3, szkoła która razem z II LO wchodziła w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Od września 2019r. przy ul. Królewieckiej 42 mieścić się będzie tylko liceum.

Gimnazjum nr 3 ustawicznie pracowało, aby być szkołą na najwyższym poziomie edukacyjnym. Od lat było Szkołą Mistrzów, stając na podium najlepszych gimnazjów w województwie warmińsko-mazurskim.

Przez lata nasi uczniowie zdobywali bardzo wysokie wyniki z egzaminów. Wielokrotnie były to wyniki najlepsze w mieście. W tym roku też wyprzedziliśmy inne gimnazja!

I tak oto czytamy na info.elblag, że
Egzamin gimnazjalny w naszym mieście napisały 1004 osoby, 16 szkół. Z części humanistycznej osiągnęły średni wynik: 61 proc. z języka polskiego i 57 proc. z historii i wiedzy o społeczeństwie. Z matematyki średnia wyniosła 41 proc., a przedmiotów przyrodniczych 48 proc. Wśród języków obcych zdecydowana większość, 957 osób, wybrała język angielski. Zdali go średnio na 70 proc.

Wśród poszczególnych szkół najlepiej poradzili sobie uczniowie: Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu (75 proc. język polski, 59 proc. matematyka i 88 proc. język angielski)

Więcej czytaj na

https://www.info.elblag.pl/17,58553,Wyniki-egzaminu-gimnazjalnego-i-egzaminu-osmoklasisty-Uczniowie-ktorych-elblaskich-szkol-wypadli-najlepiej.html

 

Statuetkę Złotego Jagiellończyka za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymała uczennica klasy 3c gimnazjum Gabriela Szczepanik. Gabrysia to uczennica ze średnią 6,0 – brawo! – oraz czterokrotna zdobywczyni tytułu laureata w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Wynik „himalajski”. Gratulujemy.

Licealiści również pokazali, że można uczyć się celująco. Dwóch uczniów uzyskało wynik 6,0 na świadectwie: Maksymilian Safarewicz (IE LO) oraz Mateusz Sitek (IIE LO).


Najwyższe średnie ocen w liceum uzyskały następujące klasy :
I miejsce – IC
II miejsce – IE
III miejsce – IID

 

We wrześniu, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny, nie tylko gimnazjum już nie będzie. Pracę zakończyło w naszej szkole kilku znakomitych i długoletnich nauczycieli : pani Dorota Wilk i Joanna Borzymowska oraz pan Janusz Sulkowski, Jacek Cybulski i ks.Adam Insadowski.
Życzymy wszystkiego najswpanialszego.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki