Festiwal Nauk o... słowie odbył się w pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2  w Elblągu. Zamiast iść na wagary,  uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach i warsztatach. Zwieńczeniem był doskonały spektakl twórczy pt. Potyczki słowno-miłosne na wiosnę.
Nie brakowało też spotkań z ciekawymi ludźmi.
- Mnie wyjątkowo podobał się wykład na temat jednego z największych polskich poetów - Juliana Tuwima. W nad wyraz obrazowy i zajmujący sposób wygłosiła go pani Krystyna Sandecka , prowadząc słuchaczy od samych początków kariery artysty, przez szczyty sławy, aż po starość spędzoną na pracy z ukochanym językiem polskim. - mówił po wykładzie Miłosz Krawczyk z klasy II c.

 

- Festiwal Nauk jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez uczniów i nauczycieli z ZSO nr 2 w Elblągu. Każdy uczeń, choć na jeden dzień mógł opuścić szkolną ławkę, by dowiedzieć się czegoś nowego w inny niż zwykle sposób- wyjaśniała lokalnym dziennikarzom InfoElbląg Agnieszka Jurewicz dyrektorka ZSO nr 2.

Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących :slangu młodzieżowego, historii druku, sylwetek noblistów czy Fake newsów.
Wspólnie z uczniami ćwiczenie o fake newsach przygotował ks. dr Marek Piedziewicz, nauczyciel ZSO nr 2. W prezentacji przedstawiono między innymi kilka przykładów, kiedy nieprawdziwe informacje wzbudziły panikę.
Festiwal Nauk jest wyjątkową okazją do tego, by przekonać się o tym, że nauka w ZSO nr 2, którą zarażają wykładowcy i nauczyciele pasjonaci, jest nie tylko dla geniuszy, a do tego może być zabawna, przystępna i niezwykle ciekawa.

 

Oprac. Marek Nowosad

 

Czytaj też na https://www.info.elblag.pl/17,57490,Za-nami-Festiwal-Nauk-zobacz-zdjecia.html


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki