W piątek 11 stycznia 2019r. w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Było to mocne, rytmiczne i humorystyczne granie oraz, co chyba jest najważniejsze, granie prosto z serca, za co serdecznie dziękujemy.!
Ile zebraliśmy? Dużo. Nie spodziewaliśmy się aż takiego finansowego wyniku. Łączna kwota wyniosła  11 273,51 zł. Brawo my!
Tego dnia wszystkich ogarnęła orkiestrowa atmosfera. Rozpoczęliśmy z samego rana „Ciasteczkową bramą”, częstując wchodzących do budynku szkoły własnymi wypiekami.
Potem w sali gimnastycznej odbył się przygotowany przez samorząd uczniowski koncert piosenek bajkowych, głównie z produkcji filmowych wytwórni Disney’a. Zadanie trudne, ponieważ większość utworów nagrodzonych zostało Oscarami. Więc było nad czym pracować.

Koncert otworzyła piosenka pt. „Mam tę moc” z „Kainy lodu”. W repertuarze znalazły się też takie utwory jak: "Pół kroku stąd" z filmu „Vaiana: skarb oceanu”," Kolorowy wiatr" z „Pocahontas”, czy „Jesteś już skończony” z telewizyjnej kreskówki" Fineasz i Ferb”
Niesamowicie przygotowana aktorsko była piosenka Michała, który wcielił się w Olafa z "Krainy Lodu" i wykonał piosenkę "Lód w lecie", oczaroując widownię. Przepiękną ozdobą koncertu był występ uczennicy klasy IA liceum - Ewy, która trenuje taniec baletowy. Ewa wystąpiła we własnej choreografii do dwóch piosenek koncertowych.

Na koncert zaprosiliśmy przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkolna nr 33. Maluchy świetnie bawiły się, znały piosenki i nuciły.

Ogromną atrakcją były też występy klas licealnych z autorskimi wersjami teledysków do prezentowanych utworów. Klasa ID przygotowała układ do Tarzana, klasa IB przygotowała scenkę do piosenki „Ulepimy dziś bałwana”, a klasa IE zachwycająco wcieliła się w postacie z bajki o „Przygodach Kubusia Puchatka”. Przedszkolaki oniemiały.


Niespodziankę przygotowali też uczniowie klasy IIE liceum. Własnoręcznie wykonali „orkiestrowego” cadillaca. Przejażdżka nim gwarantowała niezłe emocje i wzrost adrenaliny. Przedszkolaki „wpakowały” się do niego i opuściły salę gimnastyczną, korzystając z podwiezienia niezłą „furą”. Śmiechu było co niemiara, zwłaszcza, że nauczyciele też z chęcią włączyli się do zabawy.

 

Po koncercie przyszedł czas na licytację, którą profesjonalnie poprowadzili uczniowie gimnazjum: Wiktor i Franciszek. Był co licytować. Lista fantów była długa i bardzo atrakcyjna:
1. Bon upominkowy o wartości 250 zł – ‘Medesta’ Dermatologia i Medycyna Estetyczna.
2. Voucher upominkowy (założenie rzęs) – ‘Studio Urody’ Angelika Brudzińska
3. Voucher na dowolny makijaż – Wiktoria Brojek MakeUp
4. Masaż relaksacyjny – KRZYSZTOF Kamiński
5. Japoński masaż twarzy – Krzysztof Kamiński
6. Bon upominkowy o wartości 100 zł – salon kosmetyczny ‘Aleksandra’
7. Bon kosmetyczny – stylizacja paznokci – Stylizacja paznokci ‘Asia’-, Joanna Szudzik
8. Bon kosmetyczny – makijaż okolicznościowy - Stylizacja paznokci ‘Asia’, Joanna Szudzik
9. Wymiana opon – ‘Damicar’
10. Wymiana opon – Harnaś TIR & CAR Service
11. 1 h nauki jazdy – Ośrodek Szkolenia Kierowców Centrum
12. Speak easy (2h) – p. Asia Kurczewska
13. Zajęcia konwersacyjne (metoda bezpośrednia) – Master School Centrum Języków Obcych
14. Co to jest FCE i jak je zdać ? – 1h zajęć z p. Joanną Rzeczkowską
15. Nauka pływania – p. Adam Matwiejczuk
16. Trening z mistrzem – nauka jazdy na łyżwach p. Ireneusz Borowiecki
17. Trening myślenia logicznego – rozgrywki szachowe p. Małgorzata Sekulska
18. Zajęcia jazdy konnej (2 bony) – Stadnina Koni Zastawno
19. Wejścia na basen – Grupa Wodna.
20. 3 x bon na wypożyczenie sprzętu i kortu tenisowego B&M Tennis Club
21. Paintball – karnet dla 8 osób (każdy po 200 kulek) J.A.T Voucher
22. Rękodzieło – 2 x para łosi.
23. Rękodzieło – 2 skrzynki (cola)
24. Sesja zdjęciowa i obróbka zdjęć – Zuzanna Katyszewska
25. Legowisko dla zwierząt x 2 – firma ROBTO
26. Bon do kawiarni -SłodKAWA

 

Rekord licytacyjny pobiła ręcznie wykonana skrzynka z butelkami coli, którą zlicytowano za 350 zł. Zabawa przy tym była wielka. Widownia z ciekawością i zaangażowaniem obserwowała licytację. Co chwilę wybuchały salwy śmiechu i gromkie oklaski.


Od początku grania naszej orkiestry w sali gimnastycznej, zapanował przyjemny klimat, serdeczność i poczucie, że robimy coś ważnego. Była moc. W tym samym czasie na parterze szkoły odbywała się loteria fantowa i sprzedaż słodkości w kawiarence.


Koordynatorkami szkolnego sztabu WOŚP były: Iwona Wojciechowaska-Salamon, Edyta Andruszewska, Katarzyna Ładna

 

zdjęcia na https://www.facebook.com/events/390947941713318/


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki