Jak uczyć się w efektywny sposób - eksperci podpowiadają
Techniki nauki to nowy cykl edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ważnym tematem programów jest planowanie oraz dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych.
Techniki nauki - tematy odcinków
Cykl edukacyjny Techniki nauki to w sumie 33 odcinki. W pierwszym etapie zaprezentowanych zostało 15 z nich, do końca listopada wyemitowanych będzie kolejnych 18 programów.
W odcinku Nowoczesne techniki nauki widzowie poznają narzędzia, które ułatwiają szybszą i efektywniejsza naukę, takie jak: trening mózgu czy techniki pamięciowe. Z kolei w programie Szybsze czytanie - szybsza nauka prowadząca podpowiada, że do nauki szybkiego czytania warto używać wskaźnika, obejmować większą partię tekstu jednym spojrzeniem i nie czytać w pozycji leżącej.
Z odcinka poświęconego nauce języków obcych widzowie dowiedzą się m.in., że najważniejsze jest skoncentrowanie się na komunikacji i opanowanie słów z kilku obszarów, takich jak: jedzenie, towarzystwo, transport, części ciała, miejsce zamieszkania, zawód, rodzina, uczucia, cyfry, przymiotniki.
To tylko wybrane tematy poruszane w cyklu Techniki nauki. Pełna lista zagadnień odpowiada tytułom poszczególnych odcinków:
- Nowoczesne techniki nauki
- Motywacja do nauki
- Jak osiągać cele?
- Organizacja siebie w czasie
- Trening mózgu
- Mnemotechniki - techniki pamięciowe
- Organizacja pracy
- Narzędzia do realizacji zadań
- Notowanie. Mapy myśli
- Sketchnoting
- Planowanie - najlepsza metoda realizacji celów
- Techniki planowania
- Szybkie czytanie - szybsza nauka
- Proste sposoby na szybkie czytanie
- Nauka języków - jak mówić od początku
Każdy z odcinków trwa ok. 10 minut i kończy się podsumowaniem, w którym widzowie znajdą zestawienie najważniejszych zagadnień poruszanych w programie.
Wszystkie odcinki można obejrzeć bezpłatnie na stronie https://vod.tvp.pl/?search=techniki%20nauki


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki