Dnia 13 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień opatrzony nazwą "Wiosenne granie dla Mikiego".

Podczas którego zbierane były fundusze na bardzo drogie leczenie, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt do domowych ćwiczeń mózgu, badania, dojazdy, oraz sprzęt niezbędny do przemieszczania się w samochodzie i poza nim dla 5-letniego Mikołaja. Chłopca, który ponad rok temu w przedszkolu zakrztusił się winogronem, a za późno wezwana pomoc i niedotlenienie mózgu, które doprowadziło do uszkodzenia wszystkich organów wewnętrznych, sprawiły, że znajduje się on teraz w śpiączce.

Podczas godzin lekcyjnych (od 2 do 5) odbyły się cztery koncerty, dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, według zamieszczonego wcześniej harmonogramu.

Na scenie mogliśmy zobaczyć zespół, w którego skład wchodzili Grzegorz Koronowski 3E, Ania Koronowska 2b, Magda Puzio 2b, oraz Jacek Wachowicz 2b w utworze ”Edge of Great” z musicalu Julie and The Phantoms.

Wystąpiły również trzy duety. Weronika Zielińska 3e oraz Zbyszek Lassota 1LO z kawałkiem ”Niech no tylko zakwitną jabłonie” zespołu Bitamina.

W utworze ”The Other Side” z repertuaru musicalu The Greatest Showman wystąpiły Jagoda Witkowska 3e i Zuzanna Borowska 1LO.

W piosence ”Drogi proste” od Kwiatu Jabłoni ponownie na scenie pojawił się Zbyszek Lassota 1LO, tym razem jednak z Martą Laskowską 3e.

Całość zwieńczył odśpiewany wspólnie przez wszystkich artystów, niekiedy razem z publicznością, przebój zespołu Abba ”Mamma Mia”.

Nie wolno jednak zapomnieć o niezastąpionej Karolinie Wiśniewskiej 3f, która płynnie łączyła ze sobą wszystkie występy.

Przez cały dzień, na parterze i pierwszym piętrze wystawione były również stoiska ze słodkościami, a na długiej przerwie w auli odbyła się licytacja drapanek oraz wstążeczkowych jajek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali, wszystkim tym którzy dołożyli się do naszej zbiórki. Wspólnie uzbieraliśmy ponad dwa tysiące złotych, które za pośrednictwem Fundacji Elbląg przekazane zostaną na rzecz Mikołaja.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki