W dniu 28 marca w naszym liceum odbył się wykład poświęcony postaci wybitnego w wielu dziedzinach Mikołaja Kopernika.

Miało w nim przyjemność uczestniczyć zarówno nasze liceum, jak i goście z I oraz IV liceum ogólnokształcącego w Elblągu. Organizatorem spotkania było Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Elblągu, a samą jego prowadzącą dr Magdalena Żółtowska-Sikora - doktor nauk humanistycznych oraz literaturoznawca.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się więcej na temat życia oraz twórczości słynnego astronoma, a także poznaliśmy informacje o jego związku z naszym miastem. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w wykładzie, w szczególności ze względu na fakt przypadania 550 rocznicy urodzin człowieka, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

Oprac. Katarzyna Skowrońska


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki