Nazywam się Laura van Ieperen z klasy 1a i jestem koordynatorką lokalnego projektu ekologicznego Second Heart realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii 

Na czym polega nasza inicjatywa?

Projekt Second Heart ma ma na celu popularyzację edukacji na temat aspektów związanych z konsumpcjonizmem odzieżowym oraz szerzenie świadomości pro środowiskowej, szczególnie wśród młodzieży. Działamy w trzyosobowym zespole składającym się miedzy innymi z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego ( Laura Van Ieperen, Ewelina Kłosińska, Maja Milewska) i poprzez edukację chcemy zademonstrować naszym beneficjentom, że małe zmiany mogą znacznie poprawić stan naszego środowiska.

Co udało nam się zrobić do tej pory?

Przeprowadziłyśmy prelekcje dla ponad pół tysiąca uczniów (506) elbląskich szkół, gdzie podczas prezentacji mieli szansę wygrać słodkości za dobrze udzielone odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Natomiast na koniec każdy uczestnik rozwiązywał quiz, gdzie osoby z największą ilością punktów wygrywały butelki z filtrem marki Dafi.

Zorganizowałyśmy elbląskie Targi Staroci, które odbywały się w naszej szkole (II Liceum Ogólnokształcące) i były one otwarte cały dzień dla wszystkich chętnych do nabycia jak i sprzedawania swoich rzeczy.

Na co dzień również starannie prowadzimy nasze social media, gdzie przedstawione są porady dotyczące postępowania z "szybką modą" jak i artykuły wskazujące na ten problem.  

Naszą inicjatywą jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, ponieważ uważamy, że bardzo istotne jest kreowanie dobrych zwyczajów, które nie tylko pomogą nam ale i naszej planecie.

Pozdrawiam,

Laura van Ieperen


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki