Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż Jędrzej Borowiecki z klasy 2F zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w Short-tracku w Giżycku.

Jędrek świetnie potrafi pogodzić naukę w naszej szkole z pasją. Od 10 lat trenuje w elbląskim klubie Orzeł short track , czyli łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim.

Mimo, że jest to jedna z najmłodszych dyscyplin sportów zimowych, wpisana do programu zimowych igrzysk olimpijskich, jemu udało się wiele osiągnąć . Ciężka praca na treningach 5 razy w tygodniu i talent przyniosły wspaniałe wyniki. Wielokrotnie stał na podium podczas Ogólnopolskich zawodów w swojej kategorii wiekowej. Reprezentował Polskę na zawodach w Bułgarii i Rumunii. Zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej na międzynarodowych Danubia Cup na Słowacji. Zdobył 3. Miejsce na 1500m, 2. miejsce na 500, 1000m, a także I klasę Sportową na dystansie 500 m z czasem 44,557s.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!