Wielką radość sprawili nam reprezentanci naszej szkoły w piłce siatkowej.

W dniu 17.12.2019 roku, w hali sportowej IV LO w Elblągu, rozegrano turniej finałowy zwieńczający tegoroczną siatkarską LICEALIADĘ. Awansowały do niego drużyny gospodarzy, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Mechanicznych oraz nasi licealiści.
Do meczu półfinałowego z ZSM przystąpiliśmy w składzie: Aleksander Banach (2e) i Jakub Król (1b NLO) na przyjęciu, Mateusz Mech (3e) i Marcel Kańduła (1eNLO) na pozycji środkowego, Wiktor Banach (1eNLO) w roli atakującego, Michał Muraszko (1fNLO) na rozegraniu oraz Franciszek Nowak (1D) w roli libero.
Po nieco nerwowym początku, kiedy to straciliśmy kontakt punktowy z rywalami, toczyliśmy wyrównany bój starając się doprowadzić do remisu. Udało się to dopiero przy 19-tym punkcie i wówczas wrzuciliśmy wyższy bieg. Na boisko wszedł Aleksander Tywoniuk (1dNLO) i zwyciężyliśmy w pierwszym secie.

Druga partia spotkania była już dominacją naszych siatkarzy nad rywalami. Szybko uciekliśmy punktowo od ZSM i kontrolowaliśmy grę. Wyśmienicie podbijaliśmy ataki i kiwki przeciwników, kończąc skutecznie swoje kontry. Opór został złamany i wiedzieliśmy, że na szyjach naszych reprezentantów zawisną medale (liczyliśmy, że te najcenniejsze). II LO – ZSM 2:0 !!!


W drugim półfinale IV LO pokonało ZSZ nr 1 również 2:0, więc o złoto mieliśmy zagrać z gospodarzami.
Skład wyjściowy nie został zmieniony a set pierwszy zaskakująco łatwo wygraliśmy 25-11. Kłopoty nadeszły w drugim secie, którego rywale wygrali. Krwawe ślady na boisku zostawił nasz kapitan, Aleksander Banach, którego zmienił Aleksander Tywoniuk.
Decydującą partię tego meczu zaczęliśmy znakomicie. Jakub Król świetnymi serwisami utrudniał rozgrywanie akcji gospodarzom a nasi reprezentanci wykorzystywali prezenty. Michał Muraszko dzielił i rządził naszym rozegraniem wielokrotnie myląc blokujących rywali. W obronie dobrze spisywał się Franek Nowak a wiele trudnych piłek podbijał Aleksander Banach. Na środku siatki Marcel Kańduła oraz Mateusz Mech grali z bardzo dobrą skutecznością. W drugiej części tie-breaka, przy zagrywkach Mateusza Mecha, znów odskoczyliśmy na więcej punktów. W obronie i na siatce uwijali się Jakub Król i Wiktor Banach, którego powrót do gry po kontuzji palców miał kluczowe znaczenie dla naszej drużyny.
Zagłuszającemu dopingowi IV LO świetnie przeciwstawiali się nasi rezerwowi, bez których wsparcia nasz tryumf prawdopodobnie nie byłby możliwy. Pokonaliśmy rywali 2:1 i w obecności Pani Wicedyrektor Agnieszki Rumak odzyskaliśmy po latach prymat w męskiej siatkówce.
Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie trenujący w klubie IKS ATAK ELBLĄG uczniowie naszej szkoły. Swoją drogą, trenerem ich jest absolwent naszego Gimnazjum nr 3 a potem II LO, Piotr Kowal. Nie znaczy to jednak że pozostali reprezentanci naszej szkoły nic nie robią. Dwa razy w tygodniu doskonalą umiejętności podczas SKS-ów i starają się gonić bardziej doświadczonych graczy. Wśród nich są Jan Wiśniewski, Jakub Kukowski i Kacper Żyłowski (3e), Jakub Świątek (3d), Paweł Tomaszewski i Mateusz Wysocki (1d), Grzegorz Koronowski (1e), Oliwier Masiewicz (1f), Krzysztof Janaszkiewicz i Dorian Wrzeszcz (1dNLO),Filip Silwanowicz, Alexandr Romanowski-Baouche i Paweł Olewniczak (1eNLO). Wszyscy pracujemy nad sukcesem naszej siatkówki.


Być może nadchodzi wieloletni prymat naszej szkoły w siatkówce, bo nasi reprezentanci to w większości pierwszoklasiści a w połączeniu ze złotem naszych licealistek wyrastamy na dominatorów w Elblągu.


II LO W PODWÓJNEJ KORONIE W NASZYM MIEŚCIE !!!


Z siatkarskim pozdrowieniem Adam Matwiejczuk

 


Matura za:

Szkoła w chmurze Microsoft

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki